Ana sayfa Makaleler Girişimler Neden Sosyal Ticaretten Yararlanmalıdır?

Girişimler Neden Sosyal Ticaretten Yararlanmalıdır?

39
0
Girişimler Neden Sosyal Ticaretten Yararlanmalıdır?

Girişimler Neden Sosyal Ticaretten Yararlanmalıdır?

Girişimler, bir D2C e-Ticaret markası veya ev tabanlı bir girişim olup olmadığına bakılmaksızın, sosyal ticaretten yararlanmalıdır. Sosyal ticaret, yüksek etkili pazarlama kampanyalarını düşük bir bütçeyle mümkün kılar – bir işletmenin varlığını öneriler, ağ oluşturma ve işbirlikleri yoluyla artırmak için sosyal medyanın kullanılmasıdır. Statista’yagöre , sosyal ticaret pazarının sadece ABD’de 2024 yılına kadar 84,2 milyar dolara ulaşacağı tahmin ediliyor. Facebook, Twitter, Instagram veya Pinterest gibi platformlar için iyi bilgilendirilmiş bir strateji, sadece tanıtmak için değil, aynı zamanda markanın tekliflerini iletmek ve görünürlüğü organik olarak artırmak için ideal olabilir.

Hedef kitleye odaklanın

Tutarlı bir şekilde içerik oluşturmak ve onun değer önerisini hedef kitlenize iletmek çok önemlidir. Güçlü pazarlama ekipleri, tasarım düşüncesini sosyal ticarete dahil ederek bu bulgularla uyumlu bir içerik stratejisinden yararlanır. Süreç, markanın teklifiyle ilgilenecek insanlar, yaş grupları ve meraklılar için bir plan oluşturmakla başlar.

Kullanıcı empatisi – Tasarım odaklı düşünmeden ilham alır

Daha sonra, genellikle birincil araştırma yoluyla ve doğrudan potansiyel müşterilere ulaşarak, kullanıcının gerçek ihtiyaçlarını bulmayı içeren kullanıcı empatisine geçiyoruz. Amaç, bu sıkıntılı noktaları hedeflemek ve rakiplerin çözemediği boşluğu doldurmak için markanın tekliflerini değiştirmektir.

Gerçek müşteri yorumlarını sunmak, izleyicileri alıcıya dönüştürme potansiyeline sahip başka bir etkili stratejidir. Modern tüketiciler, geleneksel statik reklamlar tarafından baştan çıkarılamayacak kadar bilgili. Kitleler sorularına yanıtlar ararlar ve memnun müşteriler tarafından yapılan incelemeleri veya temel SSS’leri gösteren dinamik reklamlar satışları artırmada uzun bir yol kat eder.

Hedef, gelişmiş kullanıcı katılımıdır

Küçük işletmeler için bile, alakalı içerik sağlayan bir platforma sahip olmak, izleyicilerin sitenizde daha uzun süre kalmasını sağlamak için çok önemlidir. İçerik, markanızı sergileyen ve en son trendler, istatistikler ve sektör uzmanlarının görüşleri hakkında bilgi ekleyen bloglar, videolar, röportajlar ve hatta haber bültenleri şeklinde olabilir.

Düzenli sosyal medya güncellemeleri, kuruluşunuzun sunduğu şeyleri sürekli olarak hatırlatır. Sadece markanıza dikkat çekmekle kalmaz, aynı zamanda aktif olmak, içeriğinizin diğerlerinin önüne geçme şansını da artırır ve böylece size rekabette avantaj sağlar.

Etkileyici pazarlama 2020’de nasıl duruyor?

Influencer Marketing Hub tarafından yapılan 2019 anketine göre , markalarinfluencer pazarlamasına harcanan her dolar için 5,20 dolar kazandı. Etkileyenler genellikle izleyicinin satın alma davranışını doğrudan etkiler, bu da görünürlüğü ve satışları kolayca artırır. Onayları ve gönderileri diğer kanallardan daha fazla dikkat çekiyor ve tüketicilerin% 40’ı bir ürünü Twitter, YouTube veya Instagram’da gördükten sonra satın aldıklarını iddia ediyor.

Küçük işletmeler, potansiyel bir kazan-kazan durumunda ürünlerini ortaklaşa pazarlamak için benzer markalarla da işbirliği yapabilir. Google’a göre , EstéeLauder en iyi ABD’li bir perakendeciyle ortak pazarlama kampanyası oluşturduğunda, ortalama reklam tıklama payı% 70 arttı.

Sosyal etkiyi hedefleyen kampanyalar

Sosyal ticaret, doğrudan ürün yerleştirmeleri ve doğrudan pazarlamayla sınırlı değildir. Ayrıca, sosyal etki yaratan viral kampanyalar aracılığıyla dolaylı ilgi çekmenin etkili bir yoludur. Çok uluslu bir tüketim malları şirketi olan Procter &Gamble, sosyal kampanyaları “ TheLook ” ile Amerika Birleşik Devletleri’ndeki ırkçı önyargı etrafında konuşmayı sürdürdü.

Bir çevrimiçi evlilik portalı olan NikahForever’ın CEO’su Hammad Rahman, şirketinin “aşırı evlilik harcamalarını kısmak için bir imza kampanyası yürüttüğünü, bu da viral hale geldi ve sosyal varlığımızı önemli ölçüde artırdı” açıklıyor.

Kişiselleştirme, marka hatırlamanın artmasına neden olabilir

Bir kişiselleştirme dokunuşu asla başarısız olmaz ve küçük işletmeler, her bir müşteriye uyabilecek ürünler üretme konusunda özellikle iyi bir konuma sahiptir. Müşterilere el yazısıyla yazılmış bir not kadar önemsiz bir şey, kişisel olarak bağlantı kurmada ve markanızın tanıtımına katılmalarına yardımcı olmada uzun bir yol kat edebilir.

Sosyal medyanın daha önce hiç olmadığı kadar güçlü bir gücü var. İnternet meraklısı nesil, sınırları aşan bir öğrenme, geliştirme ve sosyalleşme dünyasına yol açtı. Artan rekabetle bile, sosyal ticaretteki buna karşılık gelen artış sayesinde büyüme için hala sayısız fırsat var.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here