Ana sayfa Haber Duyurular Etkileyici bir açıklayıcı video senaryosu nasıl oluşturulur?

Etkileyici bir açıklayıcı video senaryosu nasıl oluşturulur?

19
0

Etkileyici bir açıklayıcı video senaryosu nasıl oluşturulur?

Son birkaç yılda açıklayıcı videolar, web’deki binlerce sitede görünerek popülerlik kazandı. Bunun birkaç nedeni vardır – açıklayıcı videolar SEO için iyidir , marka netliğini iyileştirir ve dönüşüm oranlarını artırır – ancak asıl nedeni işe yaramalarıdır.

InternetRetailer.com’a göre , insanların% 85’inin önce animasyonlu bir açıklayıcı video görürlerse bir ürün satın alma olasılığı daha yüksektir. Bazı markalar, dosya paylaşım sitesi Dropbox’ın sadece bir açıklayıcı video ve bir logo ile kullanıcı tabanını sıfırdan beş milyonun üzerine çıkarmasıyla tüm kimliklerini açıklayıcı videolar üzerine inşa etti.

Bununla birlikte, bir açıklayıcı videonun olabildiğince üretken olması için ilgi çekici ve ilgi çekici bir senaryoya sahip olması gerekir. Senaryo ne kadar iyi olursa, yeni videonuzun kitlenizin dikkatini çekmesi ve web varlığınız üzerinde gerçek bir etkisi olması olasılığı o kadar yüksektir.

Kısa tutun

Ziyaretçileriniz sitenizde ne kadar uzun süre harcarsa, SEO’nuz için o kadar iyidir. Bu, uzun ve bilgi dolu bir video oluşturmayı cazip hale getirebilir. Bu, sitenize gelen bazı ziyaretçiler için yararlı olsa da, çoğu sıradan kullanıcıyı uzaklaştırması muhtemeldir. Bunun yerine, videonuzu kısa ve öz tutun. En ilgi çekici videoların bile ortalama bir kullanıcının dikkatini iki dakikadan fazla tutması olası değildir  , bu nedenle olabildiğince kısa tuttuğunuzdan emin olun.

USP’nizi hızlı bir şekilde alın

İdeal olarak, çevrimiçi açıklayıcı videonuzu, USP’nizi kapsayan bir veya iki cümle ile açmalısınız. Mesajınızı ne kadar açık ve öz bir şekilde iletirseniz o kadar iyidir. Doğru kelimeleri bulmakta zorlanıyorsanız, ürünlerinizi veya hizmetlerinizi öne çıkaran üç ana noktayı düşünmeye çalışın . Ardından, ürün ve hizmetlerinizin çözmekte olduğu sorunları düşünün. USP’nizi oluşturmak ve videonuz için güçlü bir açılış sekansı oluşturmak için bunları bir araya getirin.

Doğrudan hedef kitlenizle konuşun

Açıklayıcı videonuz, müşteri tabanınızla doğrudan konuşmanız için bir fırsattır. Hedef kitlenizle yakınlık kurmak için videoda “siz” ve “sizin” gibi kişisel zamirleri kullanın. Videodaki tüm bilgileri müşteri tabanınızla alakalı tuttuğunuzdan , onlar için neler yapabileceğinize ve ürünlerinizden ve hizmetlerinizden nasıl yararlanabileceklerine odaklanın.

Doğru tonu kullanın

Etkili bir açıklayıcı video oluşturmanın en zor kısımlarından biri doğru kelimeleri bulmak değil , doğru tonu bulmaktır  . Videonuzda kullandığınız üslup, müşterilerinize işletmenizin türü hakkında çok şey söyleyecektir. İyimser ve gayri resmi ise, izleyiciler işletmenizin genç, ileri görüşlü ve ulaşılabilir olduğunu varsayacaktır. Daha yavaş, daha resmi bir ton, işletmenize profesyonel bir imaj verirken, çok yavaş, çok düşük tempolu veya çok havasız bir ton potansiyel müşterileri kolayca oyalayabilir. Açıklayıcı videonuz için hangi tonun uygun olduğundan emin değilseniz, birkaç tanesini deneyin veya profesyonel bir film yapımcısından tavsiye isteyin.

Ürünlerinizin veya hizmetlerinizin faydalarını net bir şekilde göstermek, açıklayıcı videonuzu kısa tutmak, ilgi çekici ve doğru tonu seçmek, hepsi gerçekten işe yarayan bir video oluşturmanıza yardımcı olacaktır. Daha fazla bilgi edinmek için ekibimizin bir üyesiyle bugün iletişime geçin .

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here