Ana sayfa Makaleler E-Ticaret Siteniz İçin Etkili Bir Logo Tasarlamanın 5 İpucu

E-Ticaret Siteniz İçin Etkili Bir Logo Tasarlamanın 5 İpucu

7
0

E-Ticaret Siteniz İçin Etkili Bir Logo Tasarlamanın 5 İpucu

Logo tasarımında “herkese uyan tek beden” yoktur ve e-ticaret şirketiniz için bir logo oluştururken çeşitli dinamikleri keşfetme özgürlüğüne sahipsiniz.

Logolar , tutarlılık yaratması, müşterinin hafızasını tetiklemesi ve markaların tüketicilerle olan güvenini geliştirmesi açısından markalaşmanın önemli bir parçası haline geldi .

E-ticaret Logo Tasarım Taktikleri

Bir logo tasarlarken sahip olduğunuz özgürlük ne olursa olsun, niş müşterilerinizin zevklerine hitap eden ve standart endüstri uygulamalarına sadık kalan etkili bir logo tasarlamak istersiniz. İşte bunu nasıl başarabileceğiniz.

Az ama öz

Bir logo tasarlarken, yalnızca tasarımı mahvetmekle sonuçlanacak tüm iş yönlerinizi dahil etme cazip gelebilir. Birçok başarılı markada açıkça görüldüğü gibi, iyi logo tasarımları tek bir grafik sunumdan oluşur, örneğin Apple Inc. veya Microsoft logoları veya bisiklet satıcısı Condor veya nakliye ustası FedEx gibi metin tabanlı bir sunum.

Basit ve anlaşılır bir şey işe yarayabileceğinden, logonuza düzinelerce karakter eklemenize gerek yoktur. Tam adı belirtmek yerine şirketinizin baş harflerini kullanabilirsiniz.

Mobil için optimize edin

Çevrimiçi alışveriş yapanların çoğu, ürün aramak, göz atmak ve satın almak için cep telefonlarını kullanır. Marka logonuzun, mobil ekranda ölçeklenebilir ve öngörülebilir bir görünüme sahip cep telefonları için optimize edildiğinden emin olun .

Duyarlı bir logo, farklı platformlarda daha iyi kullanıcı deneyimleri oluşturarak markanın tazeliğini yükseltir. Logonuzu optimize ederken tabletler gibi diğer dijital cihazların ekran boyutlarını da göz önünde bulundurmayı unutmayın.

Resimleri kullan

Zihnimiz görüntüleri karakterlerden daha hızlı işler. Mümkünse logonuza bir resim eklemek istersiniz. Ancak, logonuz yalnızca bir resim olmadığı sürece, şirket adını gölgede bırakmamak için resim seçerken dikkatli olunmalıdır.

Seçtiğiniz görsel markanızın hizmetlerini, kimliğini ve USP’sini temsil etmelidir. Görselin işletmenizin net bir resmini vermesi ve müşterileri ikinci tahmin yorumlarına bırakmaması akıllıca olacaktır.

Yatay tut

Alanın verimli kullanımı her açıdan önemlidir ve logonuzun dağınık görünmesini istemezsiniz. Her şeyi yatay tutmanın iki ana avantajı vardır;

Müşterinin gördüğü ilk şeyin olduğu sol tarafa yerleştirebilirsiniz

Müşterilerin dikkati dağılabilecekleri yerde aşağı kaydırmadan ürünü görmelerini sağlar

Modayı takip edin

Herhangi bir fikre karar vermeden önce, logo tasarımındaki modern eğilimler hakkında kapsamlı bir araştırma yapmalısınız. Unutmayın, logonuz işletmenizin zamansız bir temsili olacaktır.

İdeal olarak, insanların logonuzla anında bağlantı kurmasını ve şirketinizin sunduğu şeylerin hafızasını hafifletmesini istersiniz. Bu, ihtiyaçlarını çözümlerinizle ilişkilendirdiklerinden müşterilerinizle duygusal bir bağlantı oluşturur.

Son not

Bir logo, işletmenizin hikayesini anlatır. Markanızın ahlakını ve kimliğini ve ürünlerinizin arkasındaki fikirleri aktarır.

Bir logo tasarlarken yaratıcılık yeterli değildir ve logonun etik olmasını ve modern pazar trendlerine uygun olmasını sağlamak için diğer faktörleri göz önünde bulundurmalısınız.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here