Ana sayfa Makaleler Blogların işletmeniz için iyi olmasının 5 nedeni!

Blogların işletmeniz için iyi olmasının 5 nedeni!

5
0

Blogların işletmeniz için iyi olmasının 5 nedeni!

Ürün ve hizmetleriniz hakkında farkındalık yaratmanın etkili bir yolu, iş blogu oluşturmaktır.

Bu PR Blogu gibi bloglar yayınlamak ve paylaşmak, uzmanlığınızı güçlendirebilir ve markanıza ışık tutabilir.

Bu PR blogunu ve PR haber bültenini 2011’den beri sürdürüyorum ve PR ve tanıtım hakkında daha fazla bilgi edinmek ve tavsiyelerimin işlerine veya çalıştıkları şirkete nasıl yardımcı olabileceğini öğrenmek isteyen yüzlerce kişiye gönderiyorum.

Ama neden bir blog yapmalısınız? İşte beş iyi neden:

  1. Mevcut, geçmiş ve potansiyel müşterileriniz / müşterilerinizle iletişim halinde olun; sevk ortakları; paydaşlar; gelecekteki çalışanlar; iş ortakları; tedarikçiler ve diğerleri.
  2. Web sitenizdeki düzenli gönderiler, arama motorları, özellikle web sitenize trafik çekecek anahtar kelimelerle deneyimlendiğinde, yeni ve alakalı içeriği sevdiği için SEO’nuzu artırır. İstenirse, daha sonra bir öncü jeneratör olarak kullanılabilir.
  3. Daha önce de değinildiği gibi, güven oluşturmanıza ve sizi / markanızı konunuzda bir endüstri otoritesi olarak konumlandırmanıza olanak tanır. Abonelerinizin, arkadaşlarına veya ağ gruplarındaki insanlara ne yaptığınızı söyleme gücünü küçümsemeyin.
  4. Abonelerinize blogunuzu başkalarıyla, özellikle sosyal medya platformlarında paylaşmaları için fırsatlar sağlayın ve onları abone olmaya teşvik edin.
  5. Blog, belirli bir konu hakkında, bir web sitesindeki bir sayfada olduğundan daha fazla derinlemesine inmenize olanak tanır. Daha uzun bir makale, işinizle ve potansiyel müşterilerinizin ilgisini çekenlerle ilgili daha fazla anahtar kelime ekleyebileceğiniz anlamına da gelir. Bu, sitenize yıllarca trafik çeken değerli bir kaynak olabilir.

Sıklık açısından, iki haftada bir veya aylık olarak en iyisidir, çünkü bloglar haftalık olarak yapılırsa genellikle tekrarlanabilir. Her seferinde taze içerik üretmek önemlidir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here