Ana sayfa Makaleler Bir PR ajansından en iyi şekilde nasıl yararlanılır?

Bir PR ajansından en iyi şekilde nasıl yararlanılır?

4
0
Dijital PR

Bir PR ajansından en iyi şekilde nasıl yararlanılır?

Yani bir PR ajansı tutmaya karar verdiniz. Satışları artırmak, sektördeki profilinizi yükseltmek ve mevcut ve potansiyel müşteriler arasında işletmenizin farkındalığını artırmak istiyorsunuz.

Halkla ilişkiler ajansınızla ilişkiniz en baştan başlar – ilk satış konuşmaları, teklifler ve strateji oturumları. Bu ilişkinin etkili yönetimi ve ajansınızın faaliyet ve yeteneklerinin anlaşılması, daha mutlu bir ajansla sonuçlanır ve daha yüksek yatırım getirisi anlamına gelebilir.

Harika kampanyalar, kapsam ve işletmenizin farkındalığının artmasıyla sonuçlanan güçlü bir ilişki sağlamak için bu ipuçlarını izleyin.

  1. Ajansı iyice bilgilendirin.

Onları iç çembere alın ve onlara güveni gösterin. İlk toplantınızda ajansı şirketi, ürünü, hedef kitlesi ve geçmişi ile tanıştırın. Ajans ne kadar çok bilirse, hikayeleri o kadar iyi bulabilir ve doğru kişilerle iletişim stratejinizi oluşturabilir.

  1. PR’yi anlayın.

Daha önce bir PR ajansı ile çalışmadıysanız, sizin ve işletmenizin ilgili kişilerininPR’ın ne olduğu konusunda eğitilmesi harika bir fikirdir. PR iyi anlaşılmamıştır ve onu ne kadar iyi anlarsanız, ondan o kadar çok  faydalanırsınız.

  1. Medyayı öğrenin.

Medyada yer almanın harika bir yolu gazetecilerle konuşmaktır. Siz ve ilgili yöneticileriniz daha önce medyayla ilgilenmediyseniz, size medya röportajlarını nasıl yöneteceğinizi ve temel mesajlarınızı nasıl ileteceğinizi öğretmesi için uzman bir eğitmen alın. PR ajansınız bunu sizin için bile yapabilir.

  1. Makul beklentiler belirleyin.

PR’nin uzun vadeli bir yatırım olduğunu ve zaman aldığını unutmayın. Önümüzdeki ay sizi televizyona çıkaracaklarını söyleyen bir ajansa güvenmeyin. Belirli medya bültenlerinin, vb. Ne zaman dağıtılacağını açıkça belirten bir faaliyet takvimi oluşturun.

  1. İletişimi sürdürün.

Yaklaşan etkinlikleri fikir alışverişinde bulunmak için ajansla ayda bir yüz yüze görüşmeyi hedefleyin, ancak onaylar, bilgiler ve planlama için hemen hemen her gün e-posta veya telefonla iletişim halinde olmaya hazır olun.

Nihayetinde, PR ajansınıza güvenebilmelisiniz ve bu iki şeye bağlıdır: ajansın verdiği sözleri yerine getirmesi ve siz sorumluluğu devretmeniz. Ajansı mikro düzeyde yönetmeyin, bu onların yaratıcılıklarını engelleyebilir ve harika bir PR kampanyasıyla sonuçlanabilir.

Bir PR ajansı ile çalışmak, markanızın bilinirliğini ve profilini artırmanın en iyi yollarından biridir. PR ajanslarının nasıl çalıştığının farkında olarak ve onlarla çalışmak için gerekli zamanı harcayarak, uzun ömürlü ve faydalı bir ilişki geliştireceksiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here