Ana sayfa Makaleler Bir gazeteciyi e-postanızı okumaya teşvik edecek ipuçları!

Bir gazeteciyi e-postanızı okumaya teşvik edecek ipuçları!

4
0
İşte bir gazetecinin basın bülteninizle ilgilenmemesinin bazı nedenleri.

Bir gazeteciyi e-postanızı okumaya teşvik edecek ipuçları!

Gazeteciler günde birçoğu hikaye fikirleri, medya sunumları veya medya bültenleri içeren yüzlerce e-posta alıyor. Gazetecilerin çoğu son derece meşguldür ve aldıkları her e-postayı okumak için zamanları yoktur. Bir gazeteciye bir medya bülteni veya hikaye fikri sunuyorsanız, görecekleri ilk şeylerden biri e-posta konu satırınızdır. Konu satırınız yazdıklarıyla alakalı değilse veya dikkatlerini çekmiyorsa, muhtemelen e-postanızı okumadan silebilirler. E-postanıza bir gazetecinin ilgisini çekmek için harika bir e-posta konu satırı yazmak ve umarım onları sizin veya işletmeniz hakkında yazmayı düşünmeye teşvik etmek önemlidir. PR News , ilgi çekici ve bilgilendirici e-posta konu satırları yazmak için bazı harika ipuçları sağlamıştır.

Konuya gelin : Konu satırları oldukça kısadır, yani e-postanın ana noktasını hemen eklemeniz gerekir. Gazeteciler konu satırını okuyarak e-postanızın onları tam olarak neden ilgilendirdiğini bilmelidir.

Yalan söylemeyin: Sadece e-postanızı okumalarını sağlamak için konu satırındaki bir gazeteciyi yanıltmayın. Gazeteciler, e-postanızın konu satırınızı desteklemediğini fark ettiklerinde kızabilirler ve bu da onlarla ilişkinizi bozabilir.

İşletmenizin adını veya müşterinizin adını ekleyin: E-posta bunlardan herhangi biri hakkındaysa, konu satırına işletmenizin adını veya müşterilerinizin adını ekleyebilirsiniz. Örneğin, bir gazeteciye şirketinizin CEO’su tarafından yazılmış bir makale gönderiyorsanız, makalenin adını, CEO’nun adını ve başlığını ekleyebilirsiniz. Bu, özellikle işletmenizin iyi bilinen bir marka olması durumunda etkilidir.

Gazetecinin ilgilendiği şey: Gazeteciler güncel olaylar ve güncel konular hakkında haberler yazmakla ilgilenirler. E-postanız güncel bir haberle ilgiliyse, bunu konu satırınıza ekleyin. Gazetecinin bu haber hakkında yazdığını bilirseniz, bu daha etkili olacaktır.

Spam yapmayın: E-postanızın bir gazetecinin spam filtresine takılmadığından emin olun. Aşırı noktalama ve ünlem işareti kullanmaktan kaçının. Ayrıca ‘toplu e-posta’, ‘pazarlama çözümleri’, ‘merhaba’ ve ‘tıklama’ gibi yaygın spam sözcükleri kullanmaktan da kaçınmalısınız.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here